2 травня 2016 року ми відзначили тридцятилітній ювілей перемоги київського « Динамо » у Кубку володарів кубків. Фінальний матч турніру 1986 року між киянами та мадридським « Атлетико » відбувся саме в Ліоні, на стадіоні « Жерлан ».

Сьогодні арена виглядає дещо інакше, ніж у 1986 році. До чемпіонату світу 1998 року, який приймала Франція, « Жерлан » реконструювали. Зокрема, з’явилися криті верхні яруси трибун за воротами.

Фінал Кубка кубків 1986 року запам’ятався ліонському уболівальнику зі стажем Ґі Матьєлону.

«Ми вперше тоді побачили, що таке тотальний футбол, який згодом розвинув Йохан Кройф. На той час інші команди грали академічно: захисники захищали ворота, нападники атакували…», — каже Ґі.

Крім того, що в «Динамо» гравці були універсальними, Ґі також вразила швидкість киян і їхня здатність підтримувати високий темп гри впродовж усього матчу.

Онук вихідця з Іспанії, Ґі, як і більшість глядачів на початку гри на «Жерлані», симпатизував мадридцям.

«Навіть місцеві вболівальники переважно підтримували «Атлетико»,  адже в той період у Франції мешкало чимало іспанських іммігрантів. Але дуже швидко всі побачили разючу відмінність у якості гри і зрозуміли, що мадридська команда не має жодних шансів премогти в киян. Після цього «вболівальники» перетворилися на «глядачів» дивовижного спектаклю», — пригадує Ґі.

Схожі спогади в Жиля Таракуа, іншого ліонця, який побував на матчі.

«На трибунах усе було в червоних кольорах іспанців., — розповів  Жиль. — Але, з огляду на розвиток подій на полі, голи, які один за одним залітали у ворота іспанців, та загалом високоякісну гру українців, публіка почала із запалом підтримувати киян»

image

Жилю було тоді 19 років. Він, як і його ровесники, регулярно ходив на « Жерлан » повболівати за місцевий клуб «Olympique Lyonnais» («Олімпік Льйонне»), відомий в Україні під назвою «Ліон».

«У Ліоні я бачив чимало видатних єврокубкових матчів. За участю «Мілана» та інших великих клубів… Але матч 1986 року залишається знаковим для Ліона, бо то був перший фінал єврокубка в місті. І, до речі, інших фіналів єврокубків у нас не було. Тому, це — історична подія».

« Жерлан » готують для гри у регбі

Стадіон «Жерлан» цього року розпрощався з великим футболом. Арену місто передало місцевій регбійній команді. «Ліон» грає домашні матчі на новому стадіоні «Стад Люмьєр», збудованому за містом саме до ЄВРО-2016.

Саме на новому стадіоні « Ліона » і відбудуться матчі Євро-2016. Зокрема, 16 червня збірна України зіграє з північноірландцями.

Тому, на прощання — сюжет бельгійського телебачення про новий ліонський стадіон.

Текст: М.П.

Повернутися на головну сторінку