2 травня 2016 року виповнилося тридцять років як київське « Динамо » вдруге здобуло Кубок володарів кубків. 

Фінальний матч турніру 1986 року між киянами та мадридським « Атлетико » відбувся саме в Ліоні, на стадіоні « Жерлан ».

Сьогодні « Жерлан » виглядає дещо інакше, ніж у 1986 році. До чемпіонату світу 1998 року, який приймала Франція, ліонську арену реконструювали. Зокрема, з’явилися криті верхні яруси трибун за воротами.

Фінал Кубка кубків 1986 року і якісна гра «Динамо» закарбувалися в пам’яті ліонського вболівальника зі стажем Ґі Матьєлона: «Ми вперше тоді побачили, що таке тотальний футбол, який згодом розвинув Йохан Кройф. На той час інші команди грали академічно: захисники захищали ворота, нападники атакували…», — розповів чоловік в інтерв’ю lyonukraine.org.

Крім універсальності «динамівців», Ґі вразила їхня швидкість і здатність підтримувати високий темп гри впродовж усього матчу.

Онук вихідця з Іспанії, Ґі, як і більшість глядачів на початку гри на «Жерлані», симпатизував мадридцям.

«Навіть місцеві вболівальники переважно підтримували «Атлетико»,  адже в той період у Франції мешкало чимало іспанських іммігрантів. Але дуже швидко всі побачили разючу відмінність у якості гри і зрозуміли, що мадридська команда не має жодних шансів премогти в киян. Після цього «вболівальники» перетворилися на «глядачів» дивовижного спектаклю», — пригадує Ґі.

Схожі спогади в Жиля Таракуа, іншого ліонця, який побував на матчі.

«На трибунах усе було в червоних кольорах іспанців., — розповів  Жиль. — Але, з огляду на розвиток подій на полі, голи, які один за одним залітали у ворота іспанців, та загалом високоякісну гру українців, публіка почала із запалом підтримувати киян»

image

Жилю було тоді 19 років. Він, як і його ровесники, регулярно ходив на « Жерлан » повболівати за місцевий клуб «Olympique Lyonnais» («Олімпік Льйонне»), відомий в Україні під назвою «Ліон».

«У Ліоні я бачив чимало видатних єврокубкових матчів. За участю «Мілана» та інших великих клубів… Але матч 1986 року залишається знаковим для Ліона, бо то був перший фінал єврокубка в місті. І, до речі, інших фіналів єврокубків у нас не було. Тому, це — історична подія».

« Жерлан » готують для гри у регбі

Стадіон «Жерлан» цього року розпрощався з великим футболом. Арену місто передало місцевій регбійній команді. «Олімпік» відтоді грає домашні матчі на новому стадіоні , збудованому за містом саме до ЄВРО-2016. Саме там 16 червня збірна України зіграє з північноірландцями.

Автор: Маркіян Перетятко

Повернутися на головну сторінку