Близько 25 людей взяли участь в організованому Асоціацією « Ліон-Україна » мітингу #SaveOlegSentsov 1 червня на центральній площі Ліона – площі Белькур. Вони мали з собою плакати із зображенням Олега Сенцова, червоні картки та свистки, аби символічно показати Владіміру Путіну червону картку перед чемпіонатом світу з футболу в Росії.

fullsizeoutput_29f9
Фото : Gilles Caleiro

До мітингувальників під жовто-блакитними прапорами та французьким триколором приєдналася і уродженка Уралу Лідія Арістова-Жакмен:

« Я тут тому, що я проти агресії. Я проти смерті Олега Сенцова. Я за мир у всьому світі. І я проти путінської банди. Проти, проти і ще раз проти », – сказала жінка в інтерв’ю lyonukraine.org, тримаючи плакат із написом французькою « Врятуйте заручників ».

« Я не розумію, чому митця, який творить кіно,  запроторювати до тюрми. ХХІ століття, замість того, щоб бути століттям відродження культури, наразі є століттям відродження ГУЛАГу », – обурюється діями путінського режиму Катерина Мозуленко, мешканка Ліона родом з Дніпра.

Цей відеорепортаж на сторінці кампанії @SaveSentsov у мережі Facebook лише за перший день мав понад 15 поширень та 750 переглядів.

Дивитися розширений відеорепортаж з демонстрації. (6 хв.)

Зусилля ліонців не залишилися непоміченими і в україномовних та російськомовних ЗМІ.

Український « 24 канал » починав свій огляд міжнародної акції на підтримку Сенцова з кадрів з Ліона.

Ось огляд російськомовного видання « Настоящее время », що базується у Празі.

А « Радіо Свобода »,  навпаки,  Ліоном свою підбірку кадрів з усього світу завершило.

 

Читати про інші українські події Ліонщини