Свій другий матч групового турніру на Євро-2016 збірна України зіграє проти північноірландців у Ліоні на новесенькому стадіоні, який відкрили лише цього року.

З назвою стадіону є трохи плутанина. У лексиконі Євро-2016 про нього згадують як « Стад-де-Льйон ». Офіційна назва арени « Ґранд-Стад ». В народі його часто згадують як « Стад-Люм’єр ».

« Олімпік Льйонне » і великий футбол загалом переїхав на « Ґранд-Стад » з фізично і морально застарілої арени « Стад-Жерлан ». Для українців вона пам’ятна тим, що приймала фінал Кубка кубків 1986 року, у якому київське « Динамо » розтрощило « Атлетіко » (Мадрид).

Якщо « Жерлан » розташований у самому Ліоні, поряд з однойменним метро, то до « Ґранд-Стад » збудували у передмісті Десін. Як добиратися туди — окрема історія. 

Розташований « Ґранд-Стад » на території комплексу « Парк Олімпік Льйонне », що розкинувся на 45 гектарах і вміщає тренувальні арени, медичний центр,  музей спорту в регіоні Рона-Альпи, фірмову крамниця Olympique Lyonnais, ресторани, готелі тощо.

Наприкінці травня фасад стадіону « одягнули » у символіку Євро-2016.

Відчуйте запальну атмосферу арени, переглянувши відео від 14 травня з фіналу регбійного турніру:

Більше про ліонський стадіон французькою з офіційних джерел:

На закуску: за цим посиланням знайдете сюжет бельгійського телебачення про нутрощі арени.

Текст: М.П.

Повернутися на головну сторінку