Минулого тижня розпочався монтаж ліонської фанзони. Її облаштовують на центральній площі Белькур (Bellecour). Ми побували на « будмайданчику » із заступником мера Ліона з питань спорту Яном Кюшера тад розпитали його про те, як фанзона фунціонуватиме.

(щоб вивести на екран субтитри українською, відкрийте відео в YouTube і зайдіть у налаштування у вікні відтворення)


Єдине місце для масових заходів

Як розповів заступник мера, фанзона на Белькурі – це єдине місце, передбачене для вуличних зібрань уболівальників під час чемпіонату. Прегляди матчів та масові заходи вболівальників під час Євро можливі лише у закритих приміщеннях.

Нагадаємо, у країні триває надзвичайний стан, запроваджений після листопадових терактів у Парижі. У травні парламент його продовжив утретє, до кінця липня.

Президент Олланд в радіоінтерв’ю 5 червня заявив, що терористична загроза в країні зберігається.

Ось так виглядає план-схема ліонської фанзони, якою з нами поділився заступник мера. Її також можна знайти онлайн у путівнику на сайті міської влади.

image

За розрахунками, фанзона може одночасно вмістити 20 тисяч відвідувачів.

Посередині ми бачимо пам’ятник Луї XIV. Він розділяє фанзону на дві частини: зону « гігантського екрану »  і  зону розваг і буфетів. Поряд з пам’ятником ще один, менший екран, що дублює « гігантський ».

На фанзону – без рюкзаків

З кожного боку площі по одній вхідній брамі, кожна з яких буде обладнана « рамками безпеки » як в аеропортах. А ось виходів буде аж 11.

Так само як на стадіон, на фанзону не впускатимуть зі скляними пляшками та великими сумками (зі слів заступника мера, рюкзаки теж заборонені). Втім, пан Кюшера запевнив, що сумки можна буде залишити у камері зберігання фанзони.

Мініфутбол для вболівальників

Крім можливості переглядати матчі та купувати пиво та до пива, фанзона пропонуватиме різноманітні розважальні заходи.

У найдальшій від екрану частині площі обладнають три спортивні майданчики.

З програми заходів у фанзоні ми дізналися, що відвідувачі зможуть грати не тільки у мініфутбол, але й у настільний теніс, регбі, баскетбол, гандбол і волейбол…

Деколи у фанзоні навіть будуть музичні концерти (наприклад, 19 червня виступатиме якийсь DJ Scoop, а 3 липня відбудеться відбір на співоче телешоу The Voice).

image

У день матчу збірної України в Ліоні, у програмі заходів фанзони попередньо заплановано матчі українських та північноірландських уболівальників. Однак, це залежатиме від того, чи вдасться уболівальникам організуватися.

Фанзона буде відкритою з 12:00 до опівночі в усі дні, коли відбуваються матчі Євро.

Розташований поряд з фанзоною (ближче до східних воріт Entrée Est) туристичний центр (Office de tourisme) відкритий з 9:00 до 18:00, а з 10:00 до 18:00 у дні чемпіонату працюватиме фанпосольство.

Корисні джерела (французькою)