Сайт компанії громадського транспорту Ліона TCL має чудовий інструмент: автоматичний порадник маршруту. Якщо ви знаєте, куди вам їхати – півсправи зроблено.

Давайте розглянемо на прикладі: читач написав, що йому треба потрапити з аеропорту Сент-Екзюпері (LYS) до будинку за адресою 51, bis rue de Saint Cyr, 9th arr., Lyon, 69009.

По-перше, розберемося з адресою. 51 bis – це номер будинку. « 9th arr » (arrondissement, округ) – це хтось написав англійською 9-тий (бо французькою буде « 9-eme »), тобто 9-тий район Ліона. Це зайве, бо поштовий індекс 69009 – вказує те саме.

image

Départ означає відправлення, Arrivé – прибуття.

Відправлення я написав з центрального вокзалу Пар-Дьйо, бо туди приходить електричка з аеропорту Rhonexpress.

Ще один Départ внизу зліва – це мається на увазі час відправлення.

Якщо не вибрати іншого часу (différé) пошук пропонує їхати негайно (immédiat).

Дані внесли, тиснемо чорну кнопку праворуч – rechercher (шукати).

image

Червоним пише: виберіть точку прибуття. Бачите: в полі прибуття змінився текст. З’явилася назва зупинки громадського транспорту, найближчої до заданої адреси.

Підтверджуємо – знову тиснемо на чорну кнопку праворуч. І ось результат:

image

Нам кажуть, коли ми прибудемо за потрібною адресою. Кажуть, що треба пройти пішки 590 м до зупинки автобуса С6. Кажуть, що о 12:06 на нього треба сісти, а о 12:26 вийти на зупинці Gare de Vaise, а потім пройти пішки 330 метрів.

Праворуч – блакитні кнопки з написом localiser – це мапи, щоб допомогти вам зорієнтуватися. Нижче – мапа місця прибуття.

image

А є ще одна мапа, інтерактивна. Щоб її переглянути, треба натиснути на фіолетовий знак з білими стрілками внизу праворуч. Щоправда, вона не тут інтерактивна. А на сайті ТСL. І в мобільному додатку, яким я особисто користуюся постійно. І ви користуйтеся на здоров’я!

image

Автор: М.П.