Квитки можна придбати в агенціях TCL. Одна з них з травня почала працювати безпосередньо на площі Bellecour (Белькур), посеред якої буде розташована фан-зона. Є квитки у позначених знаком ТСL крамничках з продажу цигарок (їх тут називають Bureau Tabac, а також в автоматах, якими обладнані всі станції метро і трамвайні зупинки.

img_8308
Автомат з продажу проїзних квитків

Щоправда, на відміну від агенцій та бюро Tabac, в автоматі неможливо купити квитки за банкноти – підходить або банківська картка або монети.

Крім того, в автобусі можна купити у водія. Щоправда, дорожче: За разовий квиток Unitè, замість €1,80, доведеться викласти €2.

Квиток дає право користуватися будь-яким видом транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус і фунікулер)

Квиток Unitè дійсний протягом години з моменту його першого компостування. Скажімо, це 11 год. 22 хв. Це означає, що ви можете зробити необмежену кількість поїздок, але востаннє закомпостувати квиток потрібно встигнути до 12 год. 22 хв.

img_8310
Крутіть коліщатко, щоб зробити вибір

Блок з 10 «годинних» квитків (carnet 10) коштує €16,20. Тобто, стільки ж, скільки 9 Unitè поштучно.

Якщо Ви плануєте зробити принаймні 4 поїздки громадським транспортом протягом дня, найкраще купити квиток на весь день (ticket liberté journée – [тіке ліберте журне]). Він коштує €5,50 і дійсний протягом одного дня, від початку до завершення роботи громадського транспорту.

Корисні посилання (французькою):

Як у вас з орієнтацією?

image

ПІд час поїздки варто знати напрямок руху. Він позначається назвами кінцевих зупинок.

(Відкрийте мапу громадського транспорту у великому розмірі)

Уявімо, що треба дістатися з центрального міського вокзалу Part-Dieu до фан-зони на площі Bellecour.

Станція метро Part-Dieu розташована на синій лінії (В). Станція Bellecour – на перехресті червоної (А) і зеленої (D). Отже, можна дістатися і зеленою, і червоною лінією. Але зеленою швидше, бо менше зупинок.

Перехрестя між лініями B i D – на станції Saxe-Gambetta.

Отже, правильна відповідь: сідаємо на Part-Dieu на потяг у напрямку Gare d’Oullin і їдемо до Saxe-Gambetta. Потім переходимо на лінію D, на якій обираємо напрямок Gare de Vaise. Виходимо на другій зупинці.

Автобусна зупинка: махайте рукою

Щоб автобус напевне зупинився, помахайте водієві рукою. Якщо цього не зробити, особливо, коли на цій зупинці зупиняються інші маршрути, водій може подумати, що ви чекаєте не на його автобус.

На кожній зупинці є мапа Ліона (із зазначенням місця розташування зупинки) і графік руху відповідних автобусів. Часто також є електронне табло, на якому вказано, скільки хвилин залишається до прибуття найближчого (prochain) і наступного (suivant) автобусів того чи іншого маршруту.

img_8305
Типова автобусна зупинка в Ліоні

 

В автобусі: натисніть на кнопку

Вхід до автобуса і троейбуса – через передні двері. Тут прийнято з водіями вітатися (Bonjour [Бонжур], або, якщо година пізня – Bonsoir [Бонсуар]). Тут же, при вході розташовані і компостери.

Середні двері, як правило, служать для входу лише для людей на візках (для візків виділені місця – навпроти або праворуч від середніх дверей.

Двері у трамваї та автобусі відчиняються лише на вимогу. Хочеш вийти – тисни на червону кнопку біля дверей. У трамваї кнопка розташована безпосередньо на дверях. Її треба натискати також і коли хочеш зайти.

Ліонський автобус зсередини
Ліонський автобус зсередини

Штрафи для «зайців»: від 34 до 51 євро

Ми вже знаємо, що квиток можна використовувати для необмеженої кількості поїздок, однак щоразу його потрібно компостувати, або, як це називається тут, «валідувати» (valider), тобто «робити дійсним».

Валідувати квиток треба при вході до кожного виду транспорту (сюди не входить зміна ліній метро чи перехід з метро до фунікулера).

Як? Пхайте квиток в отвір компостера. Якщо це турнікет метро і все гаразд, квиток вилізе з іншого отвору (див. відео), і дверцята турнікету розкриються. В трамваї чи автобусі – компостер видає одноразовий звуковий сигнал і запалює зелене світло. Забирайте квиток і проходьте в салон.

img_8273
У трамваї: кнопка відкриття дверей і компостер

Якщо компостер видасть триразовий «біп» і загориться червоне світло, це – сигнал, що ваш квиток уже недійсний. Спробуйте повторити процедуру – можливо, стався збій. Якщо це не допомогло, скористайтеся іншим квитком або купіть квиток у водія за €2.

 

Щоб відкрити двері – натисніть на кнопку
Усі трамвайні зупинки обладнані електронним табло

Перевірки у Ліоні відбуваються регулярно, а «зайців» змушують платити штрафи: якщо квиток незакомпостований – €34,50, а за безквитковий проїзд – €51,50 (докладніше на сайті TCL)

Як дістатися на стадіон, де збірна України гратиме з Пн. Ірландією?

Автор: М.П.

На головну сторінку 

6 réflexions sur “Ліон: гід до Євро (громадський транспорт)

 1. Дякую за поради. Дуже цікавить питання, де і за яку ціну можна залишити машину, щоб після матчу без проблем добратися до неї.

 2. Щиро дякую за викладені матеріали. Хотілося б ще дізнатися про такі речі:

  1) на сайті бюро туризму в Ліоні вказано, що на період Євро будуть організовуватися екскурсії по місту мовами країн, чиї збірні будуть грати в місті, проте конкретного розкладу чи більш детальної інформації з цього приводу немає. Чи відомо вам щось про це?

  2) на додачу до статті про пиво дуже цікаво було б почитати про місцеву кухню і традиційні заклади харчування (бушони).

  1. О, та ви вже занадто обізнаний вболівальник, якщо знаєте, що таке бушон! 🙂
   Якщо Вам оперативно — зверніться з цими питаннями у ФБ-групу (посилання на неї зверху справа)

 3. В вас дуже інформаційна і зрозуміла інструкція. Дякую!

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur la façon dont les données de vos commentaires sont traitées.